Tatry VR

Opis

To największa na świecie rekonstrukcja górska stworzona z dokładnością do 1 metra rzeczywistej powierzchni. Odwzorowaliśmy 400 km2 Tatr skupionych wokół szczytu Kasprowego Wierchu. Projekt stworzony został pod wiele platform sprzętowych. Dodatkowo wyposażono go w autorski moduł użycia Leap Motion, który w precyzyjny sposób zastępuje kontrolery HTC czy Oculusa. Dzięki temu za pomocą własnych dłoni możemy wchodzić w interakcję z wirtualnym otoczeniem.

Technologie

HTC Vive

Aktualnie najbardziej zaawansowany zestaw do wyświetlania wirtualnej rzeczywistości. Dzięki wykorzystaniu sensorów, które umieszczamy w pomieszczeniu pozwala na swobodne poruszanie się w wirtualnym środowisku.

Kontrolery HTC

Dzięki technologii “latarni” (room-scale) kontrolery są bardzo precyzyjnie przenoszone do wirtualnej przestrzeni. Dają nam możliwość interakcji ze znajdującymi się w niej elementami.

Unreal Engine

Silnik 3D, który umożliwia projektowanie fotorealistycznych obiektów, postaci i miejsc. Użytkownik wprowadzony do świata stworzonego w tym silniku będzie miał niezwykłe wrażenie realizmu.

Leap Motion

Jedyne takie urządzenie, które zamienia nasze ręce na kontrolery i przenosi je do wirtualnego środowiska. Sprawia to, że interakcja z otoczeniem jest maksymalnie intuicyjna i naturalna.

Zdjęcia

Wideo