Arnswalde VR

Opis

Poniżej prezentujemy przedwojenną rekonstrukcję miasta Choszczno – byłego Arnswalde. Miasta, które w ponad 90% zostało zniszczone w trakcie odbijania przez armię radziecką podczas 2 wojny światowej.
Projekt był budowany przez 9 miesięcy, podczas których w wirtualnej rzeczywistości odbudowano większą część historycznej zabudowy. Wprowadzono także interakcję polegającą na przemieszczaniu się pomiędzy różnymi punktami miasta. Stworzono również niepowtarzalną warstwę informacyjną przedstawiającą historie mieszkańców miasta.
Projekt został bardzo ciepło odebrany przez media krajowe i międzynarodowe, jako czołowa promocja wykorzystania technologii VR w celach edukacyjnych, turystycznych i historycznych.

Technologie

Oculus Rift

Od niego rozpoczęła się rewolucja. Zestaw Oculus Rift działa we współpracy z komputerami PC. Umożliwia wyświetlanie zaawansowanych środowisk wirtualnych zapewniając wysoką jakość i duże pole widzenia.

Unreal Engine

Silnik 3D, który umożliwia projektowanie fotorealistycznych obiektów, postaci i miejsc. Użytkownik wprowadzony do świata stworzonego w tym silniku będzie miał niezwykłe wrażenie realizmu.

Lidar (fotogrametria)

Jedna z najnowocześniejszych technik przeniesienia świata rzeczywistego do wirtualnej przestrzeni. Urządzenia typu Lidar laserowo skanują obiekty z bardzo wysoką dokładnością.

Zdjęcia

Wideo