RONSON Development – Miasto Marina nad Odrą

Opis

Interaktywna makieta 3D inwestycji zlokalizowanej nad brzegiem rzeki Odry we Wrocławiu.

Pomimo pełnej dojrzałości naszego sztandarowego produktu – aplikacji HOMER, jesteśmy ciągle otwarci na wprowadzanie zupełnie nowych rozwiązań. Zwłaszcza kiedy inwestycja sama w sobie w jakiś sposób wyróżnia się lokalizacją lub swoim wyglądem. Takim przykładem jest inwestycja Miasto Marina firmy RONSON Development. Jest ona położona bezpośrednio przy brzegu Odry w malowniczej części Wrocławia. Dodatkowo, projekt planu zagospodarowania terenu jest również wyjątkowy. Składa się on z wielu harmonijnie ułożonych krzywizn wyznaczających granice poszczególnych rodzajów roślinności i nawierzchni brukowanej. Na potrzeby takiego planu zagospodarowania terenu przygotowaliśmy nowe zestawy roślinności – od traw ozdobnych po zadrzewienie. Ze względu na bliskość rzeki i marin żeglarskich stworzyliśmy cały zestaw łódek, kajaków, motorówek, jachtów, aż po barki rzeczne. Ich animacja razem z zaawansowanym materiałem symulującym przepływ rzeczny ożywiają całą makietę.

Całkowitą nowością jest wprowadzenie tutaj dynamicznego oświetlenia pozwalającego na zmianę pory dnia, łącznie z wprowadzeniem nocnego oświetlenia na lądzie i na elementach pływających po rzece. Odtworzone zostało nabrzeże z licznymi detalami charakterystycznymi dla marin rzecznych. Projekt jest wyjątkowy, a ze względu na częste położenie dużych miast nad rzekami oraz atrakcyjność inwestycji budowlanych lokalizowanych bezpośrednio przy nabrzeżach, na pewno warty powtórzenia przy kolejnych tego typu projektach.

Informacje podstawowe

Klient: RONSON Development

Inwestycja: Miasto Marina nad Odrą

Lokalizacja: ul. Na Grobli, Wrocław

Lokalizacja inwestycji

Technologie

Interaktywna makieta 3D

Nasza aplikacja jest dostosowana do urządzeń typu tablet oraz stoły interaktywne działające na systemie Windows 10. Tworzone narzędzie jest zoptymalizowane pod zwykłe komputery biurowe.

Unreal Engine

Silnik 3D, który umożliwia projektowanie fotorealistycznych obiektów, postaci i miejsc. Użytkownik wprowadzony do świata stworzonego w tym silniku będzie miał niezwykłe wrażenie realizmu.

Zdjęcia