DOM Developer – Rychtalska 20

Opis

Kolejna „mała” interaktywna makieta 3D wykonana dla inwestycji wrocławskiej. Jak przy każdym naszym kolejnym projekcie, również i ten zawiera sporo nowości. Wybrana została tutaj wyjątkowo mała przestrzeń wokoło działki inwestycji, co chcieliśmy zrekompensować zwiększeniem ilości detali na makiecie. Stworzone zostały dodatkowe asset’y i elementy urbanistyczne – sygnalizacja świetlna, dodatkowe znaki poziome, nowe lampy i latarnie uliczne, ławki, skrzynki elektryczne – tak, by za ich pomocą przejść do poziomu rzeczywistego wyglądu infrastruktury ulic i chodników miejskich.

Dodatkowo plan zagospodarowania terenu i architektura budynków, przenikając się wzajemnie, rzuciły nam wyzwanie podczas budowy tych do tej pory zupełnie niezależnych zadań. Na dachu budynku zaprojektowane zostały ścieżki, oświetlenie, roślinność i miejsca wypoczynku. Sama struktura dachu jest na tyle atrakcyjna, że zdecydowaliśmy się w tym miejscu umieścić dodatkowe punkty spacerowe typu first-person. W najbliższej przyszłości, przy większych makietach i idąc za tą myślą, nasze punkty oglądu first-person będą poza planem zagospodarowania terenu również mogły być umieszczane na tarasach i balkonach poszczególnych mieszkań.

Projekt na Rychtalskiej jest przykładem tego, jak niewielką przestrzeń makiety można zrekompensować wzrostem ilości detali tworząc w ten sposób wysoką atrakcyjność wyglądu całego projektu.

Warto również wspomnieć, że specjalnie dla tej inwestycji rozpoczęliśmy pierwsze działania związane z wykorzystaniem technologii rozszerzonej rzeczywistości (Augmented Reality).

Informacje podstawowe

Klient: DOM Developer

Inwestycja: Rychtalska 20

Adres: ul. Rychtalska, Wrocław

Lokalizacja inwestycji

Technologie

Interaktywna makieta 3D

Nasza aplikacja jest dostosowana do urządzeń typu tablet oraz stoły interaktywne działające na systemie Windows 10. Tworzone narzędzie jest zoptymalizowane pod zwykłe komputery biurowe.

Samsung Gear VR

Najlepszy mobilny zestaw do wirtualnej rzeczywistości. Okulary do wyświetlania obrazu wykorzystują umieszczony w nich smartfon Samsunga. Dzięki temu, to rozwiązanie jest niezastąpione przy potrzebie mobilnego wykorzystywania technologii wirtualnej.

Unreal Engine

Silnik 3D, który umożliwia projektowanie fotorealistycznych obiektów, postaci i miejsc. Użytkownik wprowadzony do świata stworzonego w tym silniku będzie miał niezwykłe wrażenie realizmu.

Augmented Reality

Jest to system łączący świat rzeczywisty z generowanym komputerowo. Zazwyczaj wykorzystuje się obraz z kamery, na który nałożona jest generowana w czasie rzeczywistym wizualizacja.

Zdjęcia